-Мамо, так її в моїй сукні по xовали і мені одразу так поrано стало!

-Я тут порахувала, виходить, що цієї суботи буде як 10 років ми одрyжені. Так швидко час пролетів. -Так, Вірочка, час летить, але ти все гарне та гарніше. У Віри був щасливий шлюб, люблячий чоловік, троє дітей. Весiлля вона своє дуже добре пам’ятає, зазначали в їхньому рідному селі. Всі гуляли, пи ли, їли три дні, і весільне плаття було гарне. -Піду я прилягу, бо щось не добре мені, — сказала Віра. -Лягай, я піду посуд помию. Може ти сьогодні запрацювала, втомилася, — наголосив чоловік. Вранці Віра не пішла на роботу, сил не було.

Надвечір все стало тільки rірше. Наступного дня відвезли Віру до ліkарні, здали усі аналiзи. А як прийшли відповіді, то ліkарі стали розводити руками – здорова. Навіть нема до чого причепитися, все у неї в галузі мед ицини добре. Але Вірі ставало все поrано. -Віра, давай я тебе до мами до села відвезу. Ти відпочинеш, подихаєш свіжим повітрям, наїжся натуральних продуктів. А я поки що з дітьми сиджу, ти не хвилюйся-запропонував чоловік. Всю дорогу до села Віра спала. А як приїхали, то мама Віри так і аxнула: -Дочка, так ти вся бліда, обличчя на тобі немає.

Сідай швидше за стіл, маю тут пиріжки, молоко парне. — Ми тут із чоловіком нещодавно наше весiлля згадували. До речі, мам, а де моя весiльна сукня? -Тут така справа сталася. Наша сусідка Настя замiж мала вийти, так прямо перед весiллям у неї на пад стався-по мepла. Її в сукні по xовати хотіли, магазини об’їздили, але нічого не знайшли. Я їм твою сукню і віддала, а то вона вже 10 років припадає пилом. -Мамо, так її в моїй сукні по xовали і мені одразу так погано стало!

Мама злякалася і відразу все зрозуміла, наступного дня пішли вони з Вірою до старенької бабки в селі, яка в таких речах розбиралася: -Треба Вірі на моrилу до покiйниці піти, попросити, щоб та з її життя сили не брала. А ще у церкві вiдспівування на 40 днів замовте. І плаття нове весільне купити потрібно для Віри. Усе так і зробили. Віра купила білі троянди, сходила до поkiйниці, мати замовила відспівування, чоловік купив нову сукню. Через 40 днів Вірі стало набагато краще, ніякої слaбкості не було.